Przyszłość Dogecoin

Dogecoin jest to bazująca na memie kryptowaluta, która identyfikowana jest inaczej od innych kryptowalut. Różni się ona od innych ważniejszych walut takich jak bitcoin i litecoin, ponieważ nie posiada ona sztywnego limitu liczby coinów, jakie można wytworzyć; przykładowo kiedy bitcoin zgodnie z przewidywaniami osiągnie 21 milionów w roku 2140, nie będą już wprowadzane na rynek dalsze jednostki waluty. Dogecoin jednak nie posiada ograniczeń, co stanowi wielką zaletę dla jego przyszłego potencjału. Jest to decyzja, która na początku została uwzględniona w kodzie początkowym i po pewnych debatach zostało to ostatnio potwierdzone na platformie Github przez Jacksona Palmera, twórcę Dogecoin.

Ostatnimi czasy następowały ciągłe spadki i wahania cen, wszystko było jednak najwyraźniej krótkotrwałe. Tym bardziej, że obecne wahania są potrzebne i do uniknięcia ze względu na znaczny wzrost po pochlebnych słowach Elona Muska na temat dogecoin. Zwiększyło to wiarę użytkowników w dochodowość, tak jak to było z innymi aktywami wirtualnymi. Po zakończeniu tej fazy oczekuje się stabilizacji ceny dogecoin, po czym nastąpić ma wzrost ceny w sposób regulowany.

Co więcej, inwestorzy w swoich działaniach zawsze myślą futurystycznie, dlatego też może to stanowić pomost do okazji zysku w najbliższej przyszłości, poprzez zakup obecnie gdy cena jest niska oraz odłożenie do czasu wzrostu cen. Dogecoin ma przed sobą wielkie perspektywy, gdyż posiada wiele zalet w kwestii transakcji. Coin ten jest bardzo szybki, działa przy umiarkowanych kosztach i nie jest ograniczony w kwestii płatności. Z tego powodu wykorzystanie coina w transakcjach wzrośnie dzięki jego stabilności. Obecnie jest przyjmowany przez wielu handlowców na całym świecie, lecz ze względu na swą zmienną naturę jest on rzadziej wykorzystywany jako permanentny środek wymiany i tymczasowo stosowany jako opłata transakcyjna. Dogecoin z początku był na swój sposób zabawny, lecz szybko rozwinął się w bardziej poważny typ aktywów cyfrowych. Obecnie Dogecoin jest to 29-ta największa kryptowaluta pod kątem kapitalizacji rynkowej, wynoszącej około 300 mln dolarów. 

Dogecoin, jak i większość kryptowalut, wykazał potencjał do skoku wartości oraz również gwałtownego spadku, tracąc na wszystkich wartościach. Co więcej, DOGE często wykazuje trend zamykania każdego roku wartością mniejszą, niż na jego początku, co określane jest jako trend niedźwiedzia. Z perspektywy fundamentalnej kryptowaluta ta nie dysponuje najsilniejszym przypadkiem użycia, a do tego ma względnie dużą liczbę konkurentów, przez co może ona dalej utracić grunt pod nogami w najbliższych latach. Jeśli jednak cały rynek kryptowalut w dłuższej perspektywie czasu doświadczy hossy, DOGE może na tym skorzystać i doświadczyć odmiany swej wartości. Jako kryptowaluta, która zaczynała w sposób humorystyczny, dogecoin mógłby wymrzeć równie szybko, jak się pojawił, wygląda jednak na to, iż przetrwał znacznie dłużej, niż jego faza memu, dlatego też zdaje się, iż Dogecoin odniósł już sukces i będzie on trwał przez najbliższe lata.