Wszystko, Co Musisz Wiedzieć o Kopaniu Bitcoinów

Kopanie Bitcoinów ostatnio zyskało na popularności. Kiedy po raz pierwszy słyszy się o Kopaniu Bitcoinów, pierwsze co przychodzi na myśl to szybkie bogactwo. Kopanie Bitcoinów odbywa się przy użyciu komputera o dużej mocy zdolnego rozwiązywać złożone problemy matematyczne. 

Złożone problemy matematyczne rozwiązują komputery w sieci Bitcoin. Prowadzi to do wytwarzania nowych Bitcoinów, nie przypomina to jednak operacji Kopania przy wydobywaniu złota. Rozwiązując te złożone problemy matematyczne, koparki dbają o bezpieczeństwo i wiarygodność transakcji w sieci Bitcoin poprzez weryfikację danych transakcji. Aby początkujący w Kopaniu Bitcoinów mogli zrozumieć, jak to działa, najpierw muszą się zapoznać z regulacjami dotyczącymi walut drukowanych. 

Czym Jest Kopanie Krypto?

Praktycznie każdy ufa walutom drukowanym, zwłaszcza dolarowi amerykańskiemu. Rezerwa Federalna stanowi bank centralny odpowiedzialny za regulację oraz produkcję pieniądza. Fałszowanie pieniędzy jest zwalczane przez Rezerwę Federalną. Wszelkie płatności cyfrowe również są dokonywane w dolarach amerykańskich. Firma przetwarzająca płatności przetwarza transakcję i rejestruje Twoją historię transakcji celem weryfikacji każdej transakcji.  

Bitcoin BTC | steemretards.com

Bitcoin jednak nie jest regulowany przez organ centralny. Zamiast tego opiera się na tysiącach komputerów na całym świecie, zwanych koparkami. Ta sieć komputerów działa w podobny sposób, ale istnieją pewne główne różnice. Transakcja rejestrowana przez koparki Bitcoin jest jednak rozproszona po całym świecie, a dane są dostępne na publicznej liście, do której dostęp ma każdy. 

Jak Zatem Tak Naprawdę Wygląda Kopanie Bitcoin?

Aby koparki Bitcoin osiągały zysk, potrzebne są dwie rzeczy. Pierwsza jest taka, że 1 megabajt transakcji musi zostać zweryfikowany, co może wyglądać na niewiele, ale składa się z tysięcy transakcji. 

Druga jest taka, że aby dodać blok transakcji do Blockchaina, koparki muszą rozwiązywać złożone obliczeniowe problemy matematyczne, zwane proof-of-work. Muszą one utworzyć dash, czyli 64-cyfrowy numer heksadecymalny.  Tempo Kopania utrzymywane jest na stałym poziomie co dwa tygodnie. Dlatego też im więcej koparek, tym trudniejsze stają się problemy, i vice-versa. 

Czy Opłaca Się Kopać Bitcoin?

Szanse wynoszą 1 na 6 bilionów, a prawda jest taka, że blok transakcji weryfikowany jest co około dziesięć minut. Sieć Bitcoin jest w stanie przetworzyć około 7 transakcji co sekundę. Wraz ze wzrostem liczby transakcji czas oczekiwania na rozpoczęcie transakcji będzie się wydłużał. Skalowanie to jeden z problemów, na jakie natrafiają kopiący.Jednak ze względu na ciągły rozwój technologii a zarazem możliwości obliczeniowych komputerów, Kopanie Bitcoin pozostanie opłacalne i stanowi świetny sposób na przechowywanie majątku. Sprawdź bitcoin kurs wymiany, aby dowiedzieć się, czy wydobywanie jest opłacalne. Istnieje wiele firm Kopiących oferujących użytkownikom platformę do kopania Bitcoin. Sprzęt nie musi być bardzo mocny, by spróbować Kopania Bitcoin.