Założyciel Bitcoin Cash

Znasz Bitcoin Cash – jego szczegóły i detale, korzyści i słabości, ostatnie i przyszłe postępy. Kim jest jednak tak naprawdę osoba stojąca za tą pożądaną kryptowalutą? 

Od czasu pierwszego wprowadzenia na rynek w sierpniu 2017 roku, Bitcoin Cash stał się najbardziej udanym odgałęzieniem Bitcoin. Ma on na celu sprawić, by każda transakcja była bezproblemowa dla użytkowników dzięki zwiększonemu limitowi rozmiaru bloku i innym istotnym funkcjom zapewniającym udany, bezpieczny proces transakcji. Należą do nich również miarodajne zatwierdzanie i niskie opłaty. 

Zapoznanie Się z Założycielem Bitcoin Cash

Kto zatem stworzył BCH? Według raportów, Satoshi Nakamoto jest założycielem tej kryptowaluty. Niewiele jednak wiadomo na temat tego człowieka. Twierdzi się, że zniknął po wydaniu białej księgi Bitcoin. 

Wiele osób nie wie, że Nakamoto nie jest tylko twórcą Bcash. Jest on swego rodzaju twórcą filozoficznym i często jest wspominany w dyskusjach na temat dalszego rozwoju Bitcoin. Ma on również w posiadaniu spore zasoby waluty o wartości 5,8 mld $ według magazynu Time. 

Wciąż jednak rodzi się jedno pytanie: “Kim jest Satoshi Nakamoto?”

Odpowiedzi na to właśnie pytanie społeczność Bitcoin ciągle szuka od czasu jego zniknięcia. Są trzy osoby identyfikujące się jako prawdziwy Nakamoto. Poznajmy każdą z nich i osądźmy sami! 

Nick Szabo 

Szabo jest uczonym w prawie i informatykiem. To twórca Bit Gold i kontraktów inteligentnych. 

Dlaczego niektórzy uważają, że to on jest “zaginionym” Nakamoto? 

Człowiek ten jest powszechnie znany ze swych umiejętności technicznych i zakresu wiedzy, jakim dysponuje Satoshi Nakamoto. By potwierdzić owe twierdzenie, brytyjski autor porównał styl pisania Nicka Szabo ze stylem Nakamoto, i wykryto podobieństwa. 

Craig Wright 

Australijski uczony, Craig Wright również był wskazywany jako prawdziwy Satoshi Nakamoto. Pozostali dwaj “podejrzani” nie wypowiadają się zbyt głośno na temat tożsamości, z tym jest jednak inaczej. Nawet wymienił swe stopnie naukowe, w tym dwa doktoraty oraz tytuł magistra ze statystyki. W kwestii “najmocniejszych jak dotąd dowodów” wg magazynu Wired istnieją podobieństwa w znacznikach czasu wpisów na blogach Wrighta i Nakamoto. 

Czy dość przedstawiono skrawków dowodów, by twierdzić, że on to Nakamoto? 

Choć dowody wydają się solidne, niektóre artykuły podają w wątpliwość ich prawdziwość. Przykładowo w jednym artykule kwestionowano prawidłowość znaczników czasów na blogu Craiga Wrighta. Niektórzy wątpili w jego referencje. Pomimo tego jednak, Wright pozostaje niewzruszony i cały czas kreuje znaczącą rolę w świecie kryptowalut. Poza rolą głównego uczonego nChain, dowodzi on również w staraniach podziału BCH. 

Dorian Nakamoto

Newsweek wierzył, iż Dorian Nakamoto jest prawdziwym Satoshi ze względu na podobieństwa wykryte pomiędzy tymi dwoma. Przykładowo obydwaj mieli mieć związek z Japonią oraz libertariańską wiedzę, gdyż ten pierwszy jest Amerykaninem japońskiego pochodzenia, absolwentem fizyki, i pracował nad ściśle tajnymi projektami. Oliwy do ognia podejrzeń dodaje twierdzenie Doriana, głoszącego iż już “dłużej” nie był powiązany z Bitcoinem i “przekazał” swój projekt innym ludziom. Ostatecznie jednak Dorian Nakamoto temu zaprzeczył. 

Twierdzenia i poszukiwania mogą się wydawać nieskończone. Ostatecznie jednak społeczność Bitcoin zawsze żywiła szczerą wdzięczność wobec Satoshi Nakamoto za stworzenie Bitcoin Cash jako formy niedrogiej, wygodnej i szybkiej sieci inwestycyjnej.